COVID-19/ Vijojnë shifrat shqetësuese në Kosovë, 13 persona humbin jetën dhe infektohen 171 të tjerë

Situata me rastet e reja dhe viktimat me COVID-19 në Kosovë vijon të jetë shqetësuese. Gjatë 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 13 persona me COVID-19, ndërsa kanë rezultuar 171 raste të reja pozitive nga 463 të dyshuar.

Numri total i rasteve pozitive në Kosovë është 10.590 raste dhe 354 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 190 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 6.248 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.988.