Ditari i Maxhorancës

Basha refuzoi, Rama insiston sërish: Ke më të rëndësishëm Saliun dhe Ilirin? Të lëmë pas politikën e sherrit

Basha refuzoi, Rama insiston sërish: Ke më të

Kryeministri Edi Rama këmbëngul sërish pasi kryedemokrati, Lulzim Basha refuzoi i prerë ftesën për bashkëpunim pas 25 prillit.

Në një reagim në twitter, Rama i drejtohet duke i kërkuar të lejë pas politikën e vjetër të sherrit, pasi sipas tij shqiptarët duan bashkim.  

Po pse vallë janë më të rëndësishëm për ty Saliu dhe Iliri se sa Shqipëria Lulëzim?! Shqiptarët duan bashkim, duan që ne të gjithë të punojmë për ta dhe ekonominë e tyre përtej pandemisë, duke e lënë pas politikën e vjetër të sherrit, dasisë, konfliktit deri në absurd! Pse ti jo?”, shkruan Rama.

Të fundit