Flash News

Ditari i Maxhorancës

Dosja e ish-agjentit të FBI, Rama tregon raportet me personat A dhe B: Njëri ka punuar pa pagesë për mua

Dosja e ish-agjentit të FBI, Rama tregon raportet me personat A dhe B:

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve lidhur me dosjen “McGonigal”, ish-zyrtarit të lartë të FBI, i cili është nën hetim nga autoritetet amerikane.

I pyetur mbi marrëdhëniet që ka me personat A dhe B të përmendur në dosjen amerikane, përkatësisht Agron Neza dhe Dorian Duçka, Rama tha se “zoti Agron vjen nga lëvizja demokratike, shumë i afërt i të ndjerit Azem Hajdari, fis me Besnik Mustafain, njerëz të nderuar, të cilin nuk e kam njohur më parë dhe nuk kam shkëmbyer as letra dhe as interesa, por e kam takuar vetëm  në prani të zyrtarit të FBI.

Sa i takon personit tjetër ka qenë zv.minister i Energjetikes në koalicionin e 2013 dhe për një farë kohe ka punuar pranë meje pa pagesë”.

 

Të fundit