Flash News

Ditari i Opozitës

Balliu tregon skenarin e protestës: Do të respektojmë çdo normë, por jo provokimet

Balliu tregon skenarin e protestës: Do të respektojmë çdo

Shefi i organizimit në Partinë Demokratike, Klevis Balliu ka treguar detaje nga protesta që do të mbahet nesër.

I ftuar në News24, Balliu tha se protestuesit do të respektojnë perimetrin e sigurisë, por nuk do të tolerojnë ekzagjerimet apo provokimet. Balliu deklaroi se protesta do të bëhet në Bulevard me podium dhe të gjtih elementët e tjerë.

Ai shtoi se rëndësia themelore e protestës është mesazhi që do të përcjellë protesta.

“Protesta është nesër. Qytetarët do të vijnë më herët, edhe për shkak të sigurisë. Ne respektojmë protokollin e sigurisë që ka policia për liderët e BE, që të jenë të bindur se vend dhe popull më pro europianë se shqiptarët s’gjejnë në asnjë vend. Nuk jemi në shinat për të shkuar drejt asaj rruge. Ne do respektojmë çdo normë, por jo provokimet dhe ekzagjerimet. Jo do bllokosh Durrësin psh se është samiti në Tiranë. justifikimi se është siguria e tyre dhe protesta duhet larguar, e thashë ata janë një mijë euro më të sigurt se janë më të sigurt që ta bëjnëa samitin në protestë se para Ramaçit dhe Vuçiçit. Protesta do të jetë në Bulevard. Do ketë podium, do të jenë të gjitha, rëndësia themelore është mesazhi. Ka rëndësi shumë se dëgjoj disa analistë që ose paguhen shumë, ose nuk marrin vesh nga e vërteta. Nuk kemi vendosur se sa orë do protestojmë”, tha Balliu.

Të fundit