Flash News

Ditari i Opozitës

Berisha: Rama në Emiratet e Bashkuara Arabe për t'u vaksinuar nga Covid-19

Berisha: Rama në Emiratet e Bashkuara Arabe për t'u vaksinuar nga

Kryeministri Edi Rama nuk ishte i pranishëm në seancën e sotme parlamentare, pasi sipas sekretarit të përgjithshëm të PS, Taulant Balla,  ai bashkë me Ministrin e Rindërtimit, Arben Ahmetaj, kanë shkuar në Dubai për të përmbyllyr sot një nga marrëveshjet më të rëndësishme për rindërtimin.

Nga ana tjetër vjen reagimi i ish-kryeminstrit Berishi cili hedh dyshimet se kryeministri Rama ka shkuar në Dubai për t'u vaksionuar kundër Covid-19.

" Flitet se vaksinimi anticovid mund të jetë arsyeja kryesore e këtij udhëtimi blic pasi thuhet se nesër do kthehet në Tiranë", shkruan Berisha në Facebook.

Postimi i plotë:

Edvin Hajduti niset me avion te veçante per ne Abu Dabi!

Miq, burime nga Rinasi informojne se sot Edvin Hajduti eshte nisur me avion ne dispozicion per ne Emirate te Bashkuara Arabe.

Nuk dihet qellimi i ketij udhetimi te fshehte dhe pikerisht ne 1 vjetorin e termetit qe goditi rende vendin tone. Flitet se vaksinimi anticovid mund te jete arsyeja kryesore e ketij udhetimi blic pasi thuhet se neser do kthehet ne Tirane.

Miq, pavaresisht nga arsyeja e ketij udhetimi blic, une denoj me ashpersine me te madhe perdorimin nga Edvin Hajduti te avionit ne dispozicion ne vend te linjave tregtare.

Nje udhetim me avion te madh si ky i Edvinit ne dispozicion per ne Abu Dabi shkon te pakten 200 mije euro ne nje kohe kur ne spitalet covid vdesin te semure per mungese oksigjeni.

Ditari politik

Të fundit