Flash News

Ditari i Opozitës

Deputetët që morën pjesë në mbledhje/ A do të vijojë negociatat me PS, zbardhet qëndrimi i Alibeajt

Deputetët që morën pjesë në mbledhje/ A do të

Kanë dalë detaje nga mbledhja që po zhvillon Enkelejd Alibeaj me deputetët në selinë blu.

Ai, Jorida Tabaku dhe Gazmentt Bardhi janë shprehur se nuk ka më arsye të vijojnë negociatat me PS-në për zgjedhjen e Presidentit të ri, duke rikonfirmuar tërheqjen nga marrëveshja.

Alibeaj: Sugjeroj që s’ka asnjë arsye të marrim pjesë. Ata thyen marrëveshjen.

Tabaku: Duhet t'i japim fund pjesëmarrjes në procesin e zgjedhjes presidentit.

Bardhi: Unë mendoj që grupi duhet të dal me një deklaratë ku të sqarojë këtë pozicion dhe ne nuk duhet të vazhdojmë më me këtë pasi maska e fasadës së Edi Ramës ka rënë.

Deputetët që morën pjesë në mbledhjen e thirrur nga Alibeaj janë:

1)Emilia Koliqi

2)Flamur Hoxha

3)Zheni Gjergji

4)Kreshnik Collaku

5)Kastriot Piroli

6)Merita Bakiu

7)Sajmir Korreshi

8)Eralda Tase Bane

9)Selaudin Jakupllari

10)Jorida Tabaku

11)Lefter Geshtenja

12)Ferdinand Xhaferraj

13)Arbi Agalliu

14)Gazmend Bardhi

15)Dhurata Çupi

16)Andia Ulliri

17)Bledion Nallbati

18)Orjola Pampuri

19)Dashnor Sula

 

Të fundit