Flash News

Ditari i Opozitës

Ironia e Korreshit: Ju po vidhni gjithë buxhetin s’po themi gjë, na lini të vjedhim çik fjalën

Ironia e Korreshit: Ju po vidhni gjithë buxhetin s’po themi gjë,

Deputeti demokrat Saimir Korreshi iu përgjigj me ironi deklaratës së zv.kryeparlamentares Ermonela Felaj, e cila tha se deputetët e opozitës kanë folur në Kuvend më shumë se mazhoranca.

Korreshi iu drejtua Felajt duke i thënë se mazhoranca po vjedh gjithë buxhetin e s’po i thonë gjë, ndërsa opozita e cila flet e denoncon kritikohet për të folurit në Kuvend.

“Dhe njëherë meqë na kushtuar shumë rëndësi për fjalën. Ju po vidhni gjithë buxhetin e shtetit e s’po u themi gjë në të na thoni për fjalën. Në fjala na ka ngelur. Na i lini të vjedhim çik nga fjala”, tha Korreshi.

Të fundit