Flash News

Ditari i Opozitës

Këlliçi me tone të ashpra ndaj SPAK-ut: Po tregojnë se janë punonjës të Ujësjellësit të Tiranës

Këlliçi me tone të ashpra ndaj SPAK-ut: Po tregojnë se

Belind Këlliçi iu drejtua me tone të ashpra Erion Veliajt nga protesta e opozitës para bashkisë së Tiranës.

Këlliçi u shpreh se Veliaj, si hajduti më i madh i taksave, po tallet dhe poshtëron SPAK-ut. Këlliçi theksoi se me sjelljen e fundit, SPAK me sjelljen e vetë po tregon se janë “punonjës të ujësjellësit të Tiranës”.

“Një mirënjohje e jashtëzakonshme për të gjithë qytetarët e Tiranës që vijnë në këtë protestë. E cila shënon një rekord evropian. Kjo është protesta e 13 që bëhet përpara zyrës së një kryebashkiaku në Europë, përpara zyrës së një hajduti  që jo vetëm ka hyrë në historinë e e këtij qyteti si hajduti më i madh i taksave dhe i votave që ka pasur ndonjëherë ky qytet, por me talljen që ai po i bën SPAK-ut, me poshtërimin që po i bën çdo ditë Altin Dumanit personalisht, ky njeri ka hyrë në historinë tonë si personi që ka shkelur me këmbë  dhe ka rrëzuar reformën në drejtësi.

Pse miqtë e mi? E dëgjuat para pak javësh të thotë që “takova kolegët e mi në SPAK”?! Në fakt, me sjelljen e tyre, Altin Dumani, Dritan Prençi, prokurorët e SPAK-ut, hetuesit e BKH, po tregojnë se janë punonjës të Ujësjellësit të Tiranës, të kanalizimeve dhe nuk janë prokurorë. Janë vartës të Erion Veliajt dhe nuk janë prokurorë”, deklaroi Këlliçi.

 

Të fundit