Flash News

Ditari i Opozitës

Meta ‘mesazh’ Ramës: Si çun i Pazarit të Ri i them çunit të Kristaqit, unë më të fortin e këpus në mes

Meta ‘mesazh’ Ramës: Si çun i Pazarit të Ri i them

Në takimin e parë me strukturat dhe përfaqësuesit e Partisë së Lirisë në Tiranë, Ilir Meta i dërgoi një ‘mesazh’ kryeministrit Edi Rama.

Meta iu drejtua Ramës duke i thënë se si çun i “Pazarit të Ri” i bie më të fortit në emër të Shqipërisë.

“Si çun i Pazarit të Ri dua t’i them çunit të Kristaqit, që edhe ai e di që unë këtë e kam mësuar nga “Pazari i Ri”, unë i bie më të fortit, ky nuk është më i forti por bën si më i fort… e këpus në mes edhe t’i duket Erioni Kolonjës, ti duket gjigant. Edhe unë i bie vetë, s’ka nevojë, i bie me kënaqësinë më të madhe, i bie në emër të Shqipërisë”, tha Meta.

Meta tha në takim se Rama ka qenë një ndër nismëtarët e betonizimit të Tiranës. Kreu i PL-së shtoi se Rama po i fal pronat publike njësoj si të jenë të vetat duke shpikur investitorë strategjikë për t’i dhënë me koncesione.

Meta nuk la pa përmendur as inceneratorët teksa tha se një kompani holandeze investon në gjoja inceneratorët e Shqipërisë dhe lekët e shqiptarëve qeveria i merr dhe i dërgon në Holandë.

Të fundit