Flash News

Ditari i Opozitës

Samit dhe protestë në 6 dhjetor, Berisha: BE-së do t'i tregojmë Shqipërinë e vërtetë, jo atë të miliona euro lobingjeve

Samit dhe protestë në 6 dhjetor, Berisha: BE-së do t'i               

Kryetari i PD Sali Berisha k zhvilluar pasditen e së enjtes një takim me banorë të njësisë 1 dhe 3 në Tiranë.

Teksa u ndal te data 6 dhjetor, Berisha tha se opozita do të bëjë protestë në të njëjtën ditë kur pritet të zbarkojnë liderët e BE në Tiranë si një mision për të shprehur të gjitha të vërtetat e fshehura të realitetit shqiptar.

Berisha: Dalja jonë në bulevard, mbushja e bulevardit dhe Tiranës me popull opozitar, është një përshëndetje, akt mikpritje për të gjithë ata përfaqësues të vendeve demokratike, që në 30 vite i kanë dhënë një ndihmë të jashtëzakonshme popullit shqiptare.

Dalja jonë në protestë në datën 6 dhjetor është një detyrim, mision për të përfaqësuar në atë protestë dhe shprehur të gjitha të vërtetat e fshehura të realitetit shqiptar.

Të gjitha problematikat e thella të krijuara nga një regjim i cili pas diktaturës hoxhiste është edhe regjimi më i urryer për shqiptarët në tërë historinë e tyre, regjimi i Edi Ramës.

Ne dalim në shesh, për tu provuar miqve që vijnë nga mbarë Europa, mbi 1 mijë gazetarë se pas lustrës, mashtrimeve dhe manipulimit, pas gënjeshtrave dhe propagandës false të bazuar në qindra milionë euro lobime, etj., qëndron një Shqipëri tjetër, një komb që po pakësohet më shpejt se në çdo luftë, epidemi në tërë historinë e tij.

Qëndron një komb, të cilit makineria shtetërore, i vjedh çdo ditë buxhetin, pasuritë publike, pasi i ka vjedhur votën, i ka rrëmbyer dhe shpresën. Qëndron pra një komb, de fakto në këtë gjendje që është të ardhme nuk ka, sepse e ardhmja po emigron masivisht. Të rinjtë shqiptarë largohen më shumë se sa të rinjtë sirianë që janë në luftë civile. Përveç kësaj, qytetarët varfërohen, çdo vit e më shumë, ndërkohë qeveritarët pasurohen.

Të fundit