Flash News

Ditari i Opozitës

“Të mos i lëmë mbetjet e komunizmit”/ Demokratët zgjedhin sot kryetarin, reagon Basha

“Të mos i lëmë mbetjet e komunizmit”/ Demokratët

Teksa demokratët po votojnë për kryetarin e ri, një reagim ka ardhur nga ish-drejtuesi i tyre, Lulzim Basha.

Ky i fundit ka bërë një reagim në rrjetet sociale, ku kujton revoltën e Qafë-Barit. Ndër të tjera ai shkruan se nuk duhet lejuar që “harresa të fshijë vuajtjet dhe sakrificat që farkëtuan shpirtin e rezistencës ndaj regjimit mizor, për të mos lënë mbetjet e komunimizit të relativizojnë dhimbjen dhe përgjegjësitë e të shkuarës, për të mos e marrë kurrë lirinë si të mirëqenë”.

Kjo është marrë si një mesazh i Bashës, i cili ka sulmuar vazhdimisht ish-kryeministrin Sali Berisha. Kujtojmë që Basha dha dorëheqjen më 21 mars, pasi iu kërkua nga shumica dërrmuese e demokratëve, të cilët ai nuk i udhëhoqi në asnjë fitore.

Të fundit