Flash News

Ditari i Opozitës

Tensione e debate në Kuvend/ Opozita rrethon foltoren, Rama 'bëhet' për kafe

Tensione e debate në Kuvend/ Opozita rrethon foltoren, Rama

Seanca plenare nisi me debate, tensione dhe tone të larta. I pari që mori fjalën ishte kryedemokrati Sali Berisha i cili foli për projektin e Portit të Durrësit, të cilin e quajti një plaçkitje që poi  bën qeveria.

Teksa Berisha fliste, ndërhyrja e Taulant Ballës rriti më shumë tonet e bisedës, kur ky i fundit hodhi akuza mbi kryedemokratin. Berisha kërkoi fjalën në Kuvend, gjë që u refuzua nga Nikolla.

Deputetët e opozitës bojkotuan censurën që tentoi t’i impononte kryeparlamentarja dhe rrethuan foltoren e Kuvendit deri në momentin që t’iu jepej e drejta e fjalës.

Siç shihet edhe në foto, teksa Berisha flet ‘live’ në faqen e tij në Facebook, kryeministri Rama shfaqet ‘i stresuar’ dhe ‘i nervozuar’.

Tensione e debate në Kuvend/ Opozita rrethon foltoren, Rama  Tensione e debate në Kuvend/ Opozita rrethon foltoren, Rama 

Nga ana tjetër ministrant që e rrethojnë qëndrojnë të palëvizur.   

Tensione e debate në Kuvend/ Opozita rrethon foltoren, Rama Tensione e debate në Kuvend/ Opozita rrethon foltoren, Rama

Deputeti demokrat Ramadan Likaj kërkoi nga deputetët e Kuvendit një minutë heshtje për dy viktimat e përmbytjeve në Malësinë e Madhe, ku babë e bir humbën jetën pasi i mori rjedha ujit me vete.

Seanca plenare e Kuvendit u ndërpre për të rinisur sërish pas vendimit që do të marrë Konferenca e Kryetarëve lidhur me diskutmet dhe debatet që ishin parashikuar në rendin e ditës.

 

Të fundit