Flash News

DITARI POLITIK

Deputetët e opozitës bllokojnë punimet në Komisionin e Sigurisë

Deputetët e opozitës bllokojnë punimet në Komisionin e

Deputetët e opozitës nuk kanë lejuar të zhvillohen punimet në Komisionin e Sigurisë, aty ku sot do të diskutohej marrëveshja Itali-Shqipëri për refugjatët.

Deputeti Ervin Salianji dhe Flamur Noka ishin ndër ata të cilët nuk lejuan që socialistët të vijon diskutimet, ashtu siç ndodhi në mbledhjen e mëparshme, ku mazhoranca e përjashtoi opozitën nga mbledhjet.

Mbledhja është ndërprerë dhe është shtyrë për t'u zhvilluar online.

Pak më parë grupi parlamentar i PD dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese padi për marrëveshjen e refugjatëve.

Të fundit