“Domate dhe djathë, mëngjesi qesharak që i jep shteti ushtarëve që shuajnë zjarret”

“Domate, vezë dhe djath”, ky është sipas ish-kryeministrit Sali Berisha mëngjesi që i jepet ushtarëve të cilët shuajnë zjarret në Malet e Pukës.

Berisha ka publikuar një foto ku shihet një domate, një copë djath dhe një vezë i cili sipas “ushtariit dixhital” është mëngjesi i një ditë punë që nis në 05:00 ndërkohë që sipas tij ushqimi vjen rreth orës 10:00.

Statusi i Berishës:

Ushtari dixhital denoncon:

Mengjesin qesharak qe u japin tek shuajne zjarret ne malet e Pukes!
Nje veze e ziere 70 kalori, nje domate e dhe nje cope djathe. Duke pershendetur efektivin e ketij reparti dhe te gjithe ata qe marrin pjese ne shuarjen e zjarreve, denoj me ashpersine me te madhe kete qendrim si nje turp dhe deshmi e korrupsionit! Kjo eshte diete e forte per te rene ne peshe! sb

“mirmbrema doktor 
shikoje se me cfar e ushqen ushtrin tone noriega bashk me mimi striptisten ku racion eshte dhe ne mengjes ne puke duke fik zjarr jemi batalioni 1010 vau dejes dalim nga ora 5 e mjesit dhe ng ora 10:00 na sjedhin kte ushqim”