Flash News

E-TJERA

Artan Tafani bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë, lëshohen 15 urdhër-arreste pasi zbardhi 6 vrasje

Artan Tafani bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë,

Një megaoperacion është shtrirë në disa qytete të vendit pasi policia ka lëshuar 15 urdhër –arreste.

Aksioni vjen pasi Artan Tafani, i arrestuar pak ditë më parë si autor i grabitjes së një exchange në zonën e Astirit në Tiranë, është bërë bashkëpunëtor i drejtësisë.

Nga rrëfimi i Tafanit janë zbardhur 6 vrasje, dy në Greqi, në Tiranë, Elbasan dhe Berat.  Mes tyre janë zbardhur edhe pesë atentate me eksploziv.

Në mesin e personave që ka përmendur Tafani si autorë vrasjesh janë edhe emra të njohur të botës së krimit.

Të fundit