Flash News

E-TJERA

Caktohet data kur do të zhvillohet seanca e parë gjyqësore për Fredi Belerin

Caktohet data kur do të zhvillohet seanca e parë gjyqësore

Gjykata e Posaçme ka caktuar datën 12 tetor, ora 09:00 për seancën e parë të gjyqit ndaj Alfred Belerit. 

Çështja në ngarkim të Belerit do të shqyrtohet nga gjyqtari i posaçëm Erjon Çela.
Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës do të ulet në tavolinën e të pandehurve, si i akuzuar nga SPAK për “korrupsion në zgjedhje”.

Më 14 shtator, Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, vendosi të kalojë për gjykim çështjen e Belerit, i arrestuar me akuzën e Korrupsionit aktiv në zgjedhje.
Beleri u arrestua dy ditë përpara zgjedhjeve vendore të 14 majit.  

 

Të fundit