Flash News

E-TJERA

Djegia e pallatit në Tiranë, shkak: Kondicioneri në papafingo

Djegia e pallatit në Tiranë, shkak: Kondicioneri në papafingo

Ditën e djeshme një pallat, 10-kate u përshi nga flakët në zonën e ish-Parkut të Autobusëve në Tiranë.

Drejtori i shërbimit zjarrfikës në Tiranë, Shkëlqim Goxhaj i ftuar në "News24", u shpreh se dyshimet janë se “zjarri ka nisur në papafingo në pjesën e kondicionerëve”.

Nga pamjet dhe nga të gjitha ekspertizat që kemi bërë ditën e sotme, mendojmë që zjarri ka nisur në këtë pjesë të ndërtesës ku ndodhet edhe papafingo.

Mendoj se zjarri ka nisur nga kondicionerët, kemi dhe pamjet me video në momentet e fillimit të zjarrit.

Sot kemi qenë edhe me drejtuesit e Komisariatit Nr.2, por do të shikojmë edhe videot e tjera nga bizneset aty pranë, për t’u siguruar për vatrën e zjarrit. Me 90 për qind zjarri ka rënë në katin ku ndodhet papafingo, në katin e banesës së djegur”, tha Goxhaj.

Të fundit