Flash News

E-TJERA

“Drejtësia e fortë me të dobëtit”, analisti flet për lirimin e Tahirit: Ul besimin tek institucionet

“Drejtësia e fortë me të dobëtit”, analisti flet

Analisti Genc Burimi ka reaguar në lidhje me lirimin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, duke shprehur rezerva për sistemin e drejtësisë.

“Drejtësia e fortë me të dobëtit”, analisti flet
Analisti Genc Burimi

Në një lidhje skype për “News24”, ai u ndal te kalvari i Tahirit në seancat gjyqësore, nga 12 vitet burg që kërkoi prokuroria, deri te dënimi me 3 vite e 4 muaj burg.

“Është një vendim që nuk do të kontribuojë tek besimi i shqiptarëve tek drejtësia e re. Ishte i pakët edhe pse u reklamua e shumë forcë, por që tashmë sa vjen dhe ulet. Në fillim u kërkua 12 vite burg për Saimir Tahirin”, ka thënë ai.

Gjithashtu theksoi se sheh një mosbesim tek drejtësia e re, duke shtuar se pas akuzave ndaj tij për trafik drogë, ka bërë një vit e gjysmë burg.

 

Të fundit