Flash News

E-TJERA

Familja e Ervis Martinajt denoncim në polici: Kemi humbur kontaktet me të prej disa ditësh

Familja e Ervis Martinajt denoncim në polici: Kemi humbur kontaktet me

Familja e Ervis Martinajt ka kallëzuar në polici humbjen e kontakteve me të shumëkërkuarin e uniformave blu. Kallëzimi është depozituar në Policinë e Kurbinit.

Familja Martinajt ka thënë se prej tre ditësh nuk ka kontakte me Ervis Martinajn. Martinaj është në kërkim pasi sipas dëshmisë së të penduarit të drejtësisë Nuredin Dumani kishte urdhëruar vrasjen e Endrit Dokles, atentat që nuk u realizua.

Kallëzimi vjen pak kohë pas masakrës së ndodhur te mbikalimi i Fushës Krujës, ku u ekzekutua kushëriri i tij Brilant Martinaj, Dikler Vata dhe Besmir Hoxha.

Mbetet për t’u konfirmuar nga policia, nëse denoncimi i familjes së tij, është një inskenim nga ana e Martinajt, apo lidhet me një ngjarje tjetër kriminale.

 

Të fundit