Flash News

E-TJERA

Me temperatura deri 29 gradë, si parashikohet moti në fundjavë

Me temperatura deri 29 gradë, si parashikohet moti në fundjavë

Ditën e shtunë vendi do të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime e gradualisht në mesditë e pasdite vranësirat do të vijnë në dendësim. Gjatë këtyre orëve në zonat malore e kodrinore reshje shiu e shtrëngata.

Edhe të dielën, sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, do të vijojë ndikimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Orët e mëngjesit do të jenë kryesisht të kthjellëta por në mesditë e pasdite kryesisht në jug e juglindje parashikohet dendësim vranësirash dhe reshje shiu.

Temperaturat do të pësojnë luhatjet si më poshtë.

Era do të fryjë kryesisht me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet e gjatë shtrëngatave. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Me temperatura deri 29 gradë, si parashikohet moti në fundjavëMe temperatura deri 29 gradë, si parashikohet moti në fundjavë

Të fundit