Flash News

E-TJERA

Në kërkim për trafik dorge, arrestohet në Greqi ish-efektivi i Operacionales Berat

Në kërkim për trafik dorge, arrestohet në Greqi ish-efektivi

Policia geke ka arrestuar ish-efektivin e Forcave Operacionale në DVP Berat, Amarildo Kureta, i cili ishte shapllur në kërkim nga Italia për trafik droge. 

Kureta, 32-vjeç punonte prej disa vitesh në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat,ku ishte pjesë e efektivëve të Forcave Operacionale në këtë drejtori.

Më herët Kureta ka qenë pjesë e forcave "Shqiponja" në Drejtorinë e Policisë Tiranë.Mësohet se Kureta kishte marrë lejen vjetore dhe ishte nisur për pushime,por sapo ka hyrë në doganën greke ai është prangosur.

Të fundit