Flash News

E-TJERA

Në mars i bëri atentat Saimir Reçit, kush është Martin Bardhi që u ekzekutua sot në Rrëshen

Në mars i bëri atentat Saimir Reçit, kush është
Në foto/ Kastriot Reçi, xhaxhai i Saimir Reçit

Martin Bardhi 63-vjeç, u vra ditën e sotme me armë zjarri në Rrëshen. I ndjeri kishte vetëm pak kohë që kishte dalë nga burgu.

Në mars të këtij viti ai u arrestua, pasi tentoi që të vriste Saimir Reçin, nipin e Kastriot Reçit i ekzekutuar në vitin 7 janar 2020.

Martin Bardhi së bashku me të birin, pas një konflikti për motive bnale të këtij të fundit shkuan në shtëpinë e Reçit dhe qëlluan me armë zjarri drejt makinës së tij. Për këtë ngjarje asokohe u shpall në kërkim djali dhe nipi i tij.

Pista e parë ku po hetohet është hasmëria dhe konfliktet e vjetra që ka pasur. Nuk dihet zyrtarisht nëse vrasja ka lidhje me ngjarjen e muajit mars.

 

Të fundit