Flash News

E-TJERA

Njëri në kërkim, tjetri i arrestuar/ Lidhja familjare mes Erzen Breçanit dhe Ervin Matës

Njëri në kërkim, tjetri i arrestuar/ Lidhja familjare mes Erzen

Ish-drejtoi i Policisë, Erzen Breçani, u arrestua dje gjatë operacionit të Prokurorisë së Posaçme i akuzuar për përkrahje të autorit të krimit në një ngjarje kriminale.

Në kërkim u shpall Ervin Mata, një emër i njohur në botën e krimit. Mata doli në skenë pas ngjarjes së bujshme të 4 tetorit 2018, ku mbeti i vrarë Fabian Gaxha, nga grupi i Vis Martinajt.

Mësohet se Breçani dhe Mata kishin lidhje familjare mes tyre. Djali i Breçanit, Eralbi, kishte marrë motrën e Matës. Erzeni dhe Ervini ishin krushq, përpos bashkëpunimit që u zbulua nga aplikacioni SKY ECC.

Të fundit