Flash News

E-TJERA

Operacioni 'Tempulli'/ Gjykata lë në burg 10 të arrestuarit në Vlorë

Operacioni 'Tempulli'/ Gjykata lë në burg 10 të

Gjykata e Vlorës ka dhënë sot masën e sigurisë për dhjetë të arrestuarit në Vlorë gjatë megaoperacionit “Tempulli.

Gjykata vendosi masën e sigurisë ‘arrest me burg dhe konkretisht për:

Xhoni Alo

Edison Foto

Evis Qani

Fatjon Bedulla

Eduart Najtellari

Vasjan Ristollari

Nikolla Stamulli

Fatjon Xhambazi

Theodhoraq Thoma

Musolin Ymeri.

Ndaj tyre rëndon akuza “prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike”. Por, në seancë asnjëri nuk e ka pranuar akuzën. Avokati Edmon Dema thotë se “të ndaluarit pranuan se janë vetëm konsumator të lëndëve narkotike”.

Megaoperacioni “Tempulli” vuri në pranga 233 persona në të gjithë vendin ndërsa 82 të tjerë u shpallën në kërkim. Me arrestimet u shkatërruan 23 grupe kriminale që shpërndanin drogë nëpër shkolla dhe lokale. 

Të fundit