Flash News

E-TJERA

Përkeqësohet sërish gjendja shëndetësore e kryepeshkopit Janullatos

Përkeqësohet sërish gjendja shëndetësore e

Kryepeshkopi i Shqipërisë, Anastas Janullatos po përballet përsëri me probleme shëndetësore. Mediet greke bëjnë me dije se Kryepeshkopi ka pasur një përkeqësim të gjendjes pas daljes nga spitali, ku po trajtohej për koronavirusin.

Janullatos është 91 vjeç dhe disa ditë më parë u dërgua me urgjencë në Greqi, ku u kurua. Gjendja e tij u stabilizua dhe doli nga spitali “Evaggelismos”, por ai ndodhet sërish në kujdesin e mjekëve.

Ditari politik

Të fundit