Flash News

E-TJERA

Kavajë/ Plagosi sekretarin e PD në zyrat elektorale, identifikohet autori i dyshuar; ç'thotë policia për ngjarjen

Kavajë/ Plagosi sekretarin e PD në zyrat elektorale, identifikohet
Foto nga vendi i ngjarjes

Zbardhen detaje të reja lidhur me incidentin e ndodhur pasditen e sotme në një nga zyrat elektorale të PD në Kavajë.

Sipas të dhënave nga policia, Bledar Okshtuni, 27 vjeç, i njohur si sekretari i PD për shtabin e Kavajës , dyshohet se është qëlluar me armë në këmbë brenda zyrave të PD nga Ndriçim Jonuzi, për motive të dobëta.

“Plagosi me armë zjarri 27 vjeçarin, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar.

Vijon krehja e zonës për kapjen e tij.

Sot rreth orës 19:00, në lagjen nr.4, në Kavajë.,shtetasi N. J., dyshohet se si pasojë e një konflikti për motive të dobta, ka hyrë në ambientet e brendshme të një zyre elektorale të një subjekti politik dhe ka plagosur me armë zjarri pistoletë në këmbë shtetasin B. O., 27 vjeç, i cili ndodhet në spitalin e Durrësit, nën kujdesin e mjekëve.

Menjëherë forca të shumta Policie kanë shkuar në vendngjarje dhe vijon krehja e zonës si edhe janë ngritur pika kontrolli në hyrje -dalje të Qytetit për kapjen e autorit”, njofton policia.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Të fundit