Flash News

E-TJERA

Policia spanjolle godet “Kartelin Ballkanik”! Kush është shqiptari i trajnuar që organizonte trafikimin

Policia spanjolle godet “Kartelin Ballkanik”! Kush është

Policia spanjolle ka sekuestruar 1700 kilogramë kokainë në portin e Valencias, të cilat i përkisnin “Kartelin Ballkanik”. Mediat e huaja bëjnë me dije se mes të arrestuarve është edhe një shqiptar, i cili mbikëqyrte transaksionin.

Gjithashtu theksohet se shqipatri identiti i të cilit nuk dihet ka trajnime ushtarake dhe njohuri të larta operacionale.

Kokaina ishte fshehur në kontejnerë me fruta deti nga Ekuadori në mënyra të ndryshme, duke përdorur vrima në frigoriferin e kontejnerëve, duke projektuar dysheme false mbi to ose trarë me zgavra brenda për të vendosur lëndën narkotike.

Të fundit