Flash News

E-TJERA

Protesta e punonjësve në aeroportin “Nënë Tereza”, TIA: U prekën dy fluturime

Protesta e punonjësve në aeroportin “Nënë
Foto ilustruese

Fluturimet në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas janë pezulluar për 40 minuta. Shkak për këtë u bë një protestë e punonjësve në Agjencinë e Trafikut të Kontrollit.

Lajmi është konfirmuar edhe nga vetë, Tirana International Airport , e cila bën me dije se nga pezullimi i punës për mungesë të stafit janë prekur dy fluturime.

"Dy fluturime janë prekur nga ky fakt, Aegean Airline me destinacion Athinë-Tiranë dhe Air Albania me destinacion Stamboll-Tiranë, që do të ketë 40 minuta vonesë", thuhet në njoftimin e TIA-s.

Të fundit