Flash News

E-TJERA

"Rama dihet kukulla e kujt është", pas deklaratave të Vuçiç reagon zëdhënësi i Metës

"Rama dihet kukulla e kujt është", pas deklaratave të

Pas deklaratave të Vuçiç se pas Bashës është Berisha dhe ku sipas sondazheve që ka parë ai diferenca mes palëve është jo më shumë se 1-3%, ka reaguar zëdhënësi i Presidentit Meta, Tedi Blushi.

Tedi Blushi tha se opozita fiton mbi 2/3 e votave më 25 prill sipas sondazheve të besueshme që ka Ilir Meta. Blushi po ashtu e akuzon kryeministrin Rama kukull.

“Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, z.Tedi Blushi i pyetur sot nga mediat, lidhur me qëndrimet publike të Presidentit të Serbisë, z.Aleksandër Vuçiç për fushatën elektorale në Shqipëri, sondazhet dhe figurat publike, deklaroi:

Më 25 prill 2021, Ndryshimi fiton mbi dy të tretat sipas të gjitha sondazheve të besueshme, që ka Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta.

Se kukull e kujt është Rama kjo dihet, ndaj më 25 prill ai do të marrë gjykimin e popullit të Shqipërisë.

Marrëdhëniet midis Shqipërisë dhe Serbisë do të jenë konstruktive dhe mbi baza respekti të ndërsjellë pas 25 prillit 2021.

Përmes Referendumit të 25 prillit dhe Triumfit të Ndryshimit, shqiptarët heqin bllokuesin e çeljes së negociatave me Bashkimin Europian. Anëtarësimi në BE është i vetmi projekt, që kemi”

Të fundit