Flash News

E-TJERA

Rrëmbeu nipin, vihet në pranga gjyshja e 3-vjeçarit: Donim ta rrisnim vetë

Rrëmbeu nipin, vihet në pranga gjyshja e 3-vjeçarit: Donim ta

Bahrije Gjuni, gjyshja e 3-vjeçarit në Durrës, është arrestuar nga policia.

Gjuni ka deklaruar në polici se nuk ka pasur për qëllim t’i bëjë keq nipit, por ka dashur ta rrisë vetë pasi ai është fëmija i djalit të saj të ndjerë.

“E dua se e kam fëmijën e djalit. Nuk i bej keq! Është fëmija i djalit. E donim ta rrisnim ne jo familja e nënës. Nuk na e linin ta rrisnim ne ndaj e morëm. E duam shumë nipin. Nuk kam bërë krim. Dua nipin ta rrisim ne se na vdiq djali në aksident”, mësohet të ketë thënë ajo.

3-vjeçari u dorëzua sot në Prokurori dhe u bashkua me nënën e tij, Ille Gjuni. 23-vjeçarja tha para mediave se djali ishte tashmë në duar të sigurta.

E pyetur nëse do të lejonte që gjyshërit ta merrnin sërish fëmijën, Ille Gjuni tha se për këtë do të vendosë shteti.

 

Të fundit