Flash News

E-TJERA

Skenar si nëpër filma, shqiptari arratiset nga burgu i Italisë me ndihmën e një droni

Skenar si nëpër filma, shqiptari arratiset nga burgu i Italisë me

Një i burgosuri shqiptar është arratisur nga burgu i Teramos në Itali mbrëmë.

“Një i burgosur me origjinë shqiptare, dyzet vjeç, me një dënim të gjatë në vuajtje, është arratisur gjatë natës nga burgu i Teramos”, tha Gennarino De Fazio, sekretar i përgjithshëm i policisë së burgjeve Uilpa.

Sipas mediave vendase, dyshohet se shqiptari ka prerë hekurat e dritares së qelisë së tij në katin e tretë të ndërtesës dhe më pas është ulur duke përdorur një litar.

Mediat italiane shkruajnë se arratisja e shqiptarit dëshmon dështimin e sigurisë në sistemin e burgjeve, pasi dyshohet se ai kapërdorur një dron për t’u larguar nga institucioni i vuajtjtes së dënimit.

Të fundit