Flash News

E-TJERA

SPAK ankimon vendimin e GJKKO për Lefter Kokën dhe Alqi Bllakon, kërkon dënim si në pretencë

SPAK ankimon vendimin e GJKKO për Lefter Kokën dhe Alqi Bllakon,

Prokuroria e Posaçme ka ankimuar vendimin e GJKKO për ish-deputetin Alqi Bllako dhe ish-ministrin Lefter Koka, të pandehur për inceneratorin e Elbasanit.

SPAK SPAK kërkon në Apelin e Posaçëm dënimin e Bllakos dhe Kokës njësoj siç është kërkuar në pretencë përkatësisht 10 vite për Kokën dhe 4 vite për Bllakon.

Bllako mori pafajësi për inceneratorin e Elbasanit, por mbahet ne burg, pasi është dënuar për Fierin.

Ndërsa Lefter Koka u dënua me 5 vjet e katër muaj burg.

Të fundit