Flash News

E-TJERA

U arrestua për korrupsion, sekretarja e ‘Shëndetësisë’ u gjobit pak ditë para zgjedhjeve

U arrestua për korrupsion, sekretarja e

Sekretarja e përgjithshme e ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro u arrestua sot me urdhër nga SPAK, e dyshuar për korrupsion.

Por emri i Duros nuk është i panjohur për media. Pak ditë para zgjedhjeve të 14 majit, Duro është gjobitur nga Komisioni Ankimimeve dhe Sanksioneve me arsyetimin se kishte shkelur kodin zgjedhor.

Ajo dhe disa zyrtarë të tjerë në ministri u denoncuan nga organizata KRIIK se kanë përdorur faqeve zyrtare të këtyre institucioneve në Facebook për shpërndaje të sloganeve politike të Partisë Socialiste.

 

Të fundit