Flash News

E-TJERA

U ekzekutua mbrëmë në Elbasan, në 1997-ën Madrit Ulqinakut i vranë vëllain

U ekzekutua mbrëmë në Elbasan, në 1997-ën Madrit

Madrit Ulqinaku, 33 vjeç, u ekzekutua me armë zjarri mbrëmë në lagjen “Kongresi” në Elbasan.

Ulqinaku u qëllua për vdekje nga 20-vjeçari K. Sh pas një konflikti për motive banale. Mësohet se Ulqinaku ishte duke konsumuar kafe dhe teksa ka dalë jashtë lokalit ka debatuar me 20-vjeçarin.

Kur Ulqinaku i është drejtuar mjetit, autori ka nxjerrë armën dhe ka qëlluar për vdekje 33-vjeçarin.

Ulqinaku jetonte mes Italisë dhe Elbasanit aty ku kishte familjen e tij. Përveç Madritit që u ekzekutua mbrëmë, familja Ulqinaku ka humbur edhe një djalë tjetër. Në vitin 1997 Madridit i kanë vrarë edhe të vëllain.

Të fundit