Flash News

E-TJERA

U torturua nga partneri se lindi vajzë, flet 22-vjeçarja shqiptare: Isha afër vdekjes, donte të më vriste prindërit

U torturua nga partneri se lindi vajzë, flet 22-vjeçarja shqiptare:

Rasti i një 22-vjeçareje shqiptare e cila u dhunua dhe u mbajt e mbyllur nga bashkëshorti i saj, bëri buje jo vetëm në mediat shqiptare, por edhe në ato greke.

22-vjeçarja u torturua nga bashkëshorti i saj në Volos të Greqisë për shkak se ajo kishte sjellë në jetë një vajzë dhe jo djalë, ashtu siç babai i fëmijës kishte shprehur dëshirë.

Sipas Prothothema, e reja ka rrëfyer dhunën e bashkëshortit teksa e portretizon at si “mafioz”. Ajo thotë se pas lindjes së vajzës kanë jetuar për 5 muaj në një dhomë me grila të mbyllura dhe pa rrezet e diellit. Sipas saj, dhuna ishte e përditshme dhe 28-vjeçari nuk e lejonte nënën të shkonte te mjeku për vaksinimin e fëmijës dhe as të thërriste mjekun në shtëpi.

Torturat e 22-vjeçares morën fund kur të enjten në mbrëmje fqinjët dëgjuan të bërtiturat e saj teksa 22-vjeçari e dhunonte dhe njoftuan menjëherë forcat e policisë.

"Kam ngrënë dru më të fortë, i kam ardhur shumë herë vdekjes. Më kërcënoi se nëse ikja në Shqipëri do të vinte dhe do të vriste prindërit e mi", tha ajo në dëshminë e saj.

28-vjeçari është dërguar dje në hetuesi dhe i është kërkuar afat për ditën e martë, ndërsa nëna dhe fëmija janë nën mbrojtje me urdhër të prokurorit. Në daljen e tij para organeve të prokurorisë, autori nuk ka folur asnjë fjalë dhe duket se nuk ka kuptuar as seriozitetin e ngjarjeve, as rëndësinë e referimit para drejtësisë për veprat penale.

Të fundit