Flash News

Ditari i Opozitës

Mbledhja e deputetëve të opozitës, Bardhi zbardh çështjet që u diskutuan

Mbledhja e deputetëve të opozitës, Bardhi zbardh

Kreu i grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi në një komunikim për mediat ka zbardhur tre çështjet e diskutuara në  mbledhjen e deputetëve të opozitës.

"Për të dalë tek çështje konkrete të opozitës. Unë kam informuar grupin për vendimmarrjet e mazhorancës për të refuzuar të drejtën e opozitës për llogaridhënie e qeverisë për ngritjen e komisioneve hetimore për TIMS dhe  abuzimet në kontrata koncesionare.

Kemi diskutuar që kjo është e papranueshme për opozitën t’i mohosh të drejtën për ngritjen e komisioneve hetimore. Jemi koshient për të shpëtuar grupin kriminal që me abuzimet po shpërdoron 420 milionë euro.

Jemi të ndërgjegjshëm qën nuk është në interesin  e Edi  Ramës që të hetohen personat që vodhën TIMS.", tha Bardhi. 

 

Latest news