Flash News

POLITIKOFF

Time shpall Taylor Swift si njeriu i vitit

Time shpall Taylor Swift si njeriu i vitit

Revista Time e ka shpallur këngëtaren si personin e vitit, një javë pasi platforma Spotify ka njoftuar muzikën e saj është më e dëgjuar në aplikacione.

Swift është një listë e finalistëve, që përfshijnë Barbie-n, mbretin Charles III, dhe shefin e kompanisë OpenAi, Sam Altman.

“Teksa popullariteti i saj është rritur ndër dekada, kjo është viti që Swift, 33-vjeçare, ka arritur një lloj lloji bërthamor: përmes artit dhe tregtisë, ka arritur të lëshojë energji me forcë historike”, ka thënë Time në njoftim.

Gjatë kësaj viti, ajo është përmendur më parë për suksesin e turneut të saj Eras, për lansimin e albumit '1989' dhe lidhjet me Travis Kelce. Karriera e saj është bërë edhe nëpër disa kolegje në vendet e Bashkimit.

 

Latest news