Erjon Veliaj tregon se si rritet Kajani në shtëpinë e tyre: Me Ajolën gjumë, me mua argaliset

Në emisionin e pasdites në Vizion Plus me Evi Reçin, sot ka qenë i ftuar kryebashkiaku i Tiranës. Por jo në studio. Evi ka dalë në terren bashkë me lali Erin.

Sigurisht që pjesë e pyetjeve do të ishte dhe djali i vogël i kryebashkiakut, Kajani.

Evi e pyet:

Kujt i ngjan më shumë Kajan, ty apo Ajolës?”

Dhe Veliaj përgjigjet duke thënë se:

 “I ngjan mamës së vet! E ça të kushton t’i thuash një fjalë të mirë, e t’ja bësh qejfin gruas që është aty dhe që merret me të shumë më shumë se sa ty, që ti të marrësh pastaj gjithë lavdinë e ngjashmërisë.”

Dhe pastaj tregoi se kur sheh mamanë e tij ai vetëm ushqehet dhe fle por kur sheh babain, ndodh e kundërta:

 “Kur ai sheh babin, argaliset dhe mund të shpartallojë gjithë shtëpinë!”