Foto/ A u dëmtuan shkollat e kopshtet e Tiranës? Veliaj: Vetëm dëme minimale

Dje, kur u shënua edhe tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës rihter, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale, kryesisht në Tiranë dhe Durrës, fatmirësisht institucionet e edukimit kanë qenë me dyer të mbyllura, si ditë e shtunë, pushimi.

Megjithatë, disa prej tyre kanë pësuar dëme të vogla, siç sqaron kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

“Fatmirësisht dëme minimale në shkolla, kopshte dhe çerdhet e Tiranës! Sot riparimet dhe pastrimet, e të hënën sërish gati për vogëlushët!”, shkruan Veliaj në facebook.