Goditet banda, 6 shqiptarë të arrestuar në Selanik për trafik droge

6 shqiptarë dhe 1 grek, të moshës 19-29 vjeç janë arrestuar nga policia greke pas një operacioni antidrogë. Banda udhëhiqej nga 41 vjeçari shqiptar. Ata rafikonin kokainë, heroinë dhe marijuanë nga Shqipëria drejt Greqisë. Ky operacion u finalizua në Selanik.

Po ashtu janë sekuestruar:

9 kg e 145 gram marijuanë, 6 kg e 306 gram heroinë, 94 gram kokainë, 2 kg e 180 gram përzierës, 1 pistoletë me krehër me 7 fishekë, 5 fishekë, 1 peshore, 4500 euro dhe disa celularë.