Flash News

KRYESORE

Horoskopi i datës 14 mars 2019

Horoskopi i datës 14 mars 2019

Dashi:

Për të lindurit e kësaj shenje do të ketë një përmirësim të ndjeshëm në raport me ditët e kaluara. Por duhet të bëni kujdes, pasi disa situata mund të rezultojnë tejet të komplikuara. Tregoni më shumë kujdes me fjalët që do të thoni, pasi ndonëse mund të keni të drejtë, mënyra e të shprehurit do tingëllojë keq.

Demi:

Kjo është një ditë në vend numëro sa i takon dashurisë, si për ata që janë vetëm, edhe për ata që janë në një lidhje të qëndrueshme. Kush është vetëm e gjen veten duke pritur dhe pa bërë asgjë konkrete për të ndryshuar situatën. Ndërsa kush është në një lidhje, mund të përjetojë vuajtje për shkak të një distance fizike dhe psikologjike.

Binjakët:

Situata profesionale dhe ajo financiare parashikohet mjaft e komplikuar. Nëse keni mundësi ndryshoni, por frytet do i korrni pak më vonë. Fusha e ndjenjave parashikohet mjaft e favorshme.

Gaforrja:

Kjo ditë duhet ti dedikohet planifikimeve. Mund të mendoni për një udhëtim në fundjavë, duke shfrytëzuar ndikimin e Hënës në shenjën tuaj. Dashuria parashikohet e komplikuar, për shkak të problemeve të mbartura nga java e kaluar. Por me kalimin e kohës, gjërat pritet të shkojnë më mirë.

Luani:

Kjo e enjte do të jetë e luhatur, ku një pjesë të kohës do të ndiheni të fuqishëm dhe pjesën tjetër gjithë energji. Gjithçka për shkak të ndikimit kontradiktor të Marsit dhe Uranit. Mundohuni që të jeni të përqendruar dhe të mos dorëzoheni.

Virgjëresha:

Mundohuni që të mos e shfryni stresin tek ushqimi, pasi mund të keni probleme shëndetësore. Gjatë fundjavës situata mund të përmirësohet dhe mund të përjetoni emocione të bukura.

Peshorja:

Duhet të mundoheni të rikuperoni kohën e humbur dhe të ecni përpara. Nëse së fundmi keni hequr dorë nga disa projekte të cilat nuk kanë shkuar siç dëshironi, ka ardhur momenti të ndërroni kapitull, shkruan noa.al. Rezultatet do ti shihni pas disa kohësh.

Akrepi:

Ka një përmirësim të ndjeshëm në raport me fillimin e javës, por tensioni vijon të jetë i pranishëm. Ka diçka që nuk ju kënaq siç duhet në sferën profesionale dhe dëshironi që ta ndryshoni. Në dashuri duhet të tregoheni të durueshëm, para se ti jepni fund një lidhje.

Shigjetari:

Vlerësojini më mirë problemet dhe diskutimet dhe mundohuni që të ndiqni rrugën e duhur. Me gjasë do të përjetoni disa ndryshime, të cilat do të sjellin lumturi, por që për momentin nuk do e ndjeni. Megjithatë Venusi do të sjellë një mundësi të shumëpritur.

Bricjapi:

Nuk ka nevojë të bëni shumë, më mirë punoni më pak dhe merrni më shumë rezultate. Mundohuni që të relaksoheni dhe pushoni, pasi mund të haseni me probleme shëndetësore. Kujdes me ndihmën që doni t’iu jepni të tjerëve, pasi mund të lindin debate.

Ujori:

Shmangni situatat e zakonshme, ku mbani brenda vetes atë që mendoni, pasi mund të përballeni me probleme në dashuri. Më mirë flisni dhe diskutoni para se të jetë shumë vonë, por megjithatë këshillohet që të prisni fundjavën, pasi aktualisht rrezikoni që të bini në kontradikta.

Peshqit:

Kjo ditë do ju gjejë të rënë moralisht, ku do të doni të rinisni por i druheni dështimit. Personat që janë të rrethuar nga familja dhe njerëzit e zemrës, do të jenë më të lumtur. Ndërsa ata që janë vetëm do të përballen me probleme të shumta.

Ditari politik

Të fundit