Flash News

Kosova

Përfundojnë diskutimet dypalëshe me zyrtarët e BE-së, pritet të nisë takimi i përbashkët Kurti-Vuçiç

Përfundojnë diskutimet dypalëshe me zyrtarët e BE-së,

Takimet dypalëshe në Ohër të zyrtarëve të BE-së me liderët e Kosovës dhe Serbisë, Albin Kurti e Aleksandër Vuçiç kanë përfunduar.

Sipas mediave kosovare, takimi i përbashkët i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i ndërmjetësuar nga Borell dhe Lajçak pritet të nisë së shpejti.

Në agjendë është diskutimi për zbatimin e propozimit të Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi.

 

Të fundit