Flash News

KRYESORE

104 votuan pro, kush janë shtatë deputetët që votuan kundër shkarkimit të Ilir Metës, dy të tjerë abstenuan

104 votuan pro, kush janë shtatë deputetët që votuan

Kuvendi i Shqipërisë votoi sot me 104 vota pro shkarkimit të presidentit Ilir Meta.

Megjithëse pjesa dominuese e kuvendit votoi pro nismës së mazhorancës, pati edhe zëra kundër.

Politiko.al mëson se shtatë deputetë të opozitës parlamentare kanë votuar kundër shkarkimit.

Deputetët që votuan kundër janë:

Fatjona Dhimitri

Suzana Topi

Lefter Maliqi

Gjetan Gjetani

Artur Roshi

Adriatik Alimadhi

Elda Hoti

104 votuan pro, kush janë shtatë deputetët që votuan
Vota e publikuar nga Gjetan Gjetani

Po ashtu, veç votave kundër dhe pro ka patur edhe deputetë që kanë abstenuar. Mësohet se kanë abstenuar deputetët Ralf Gjoni dhe Ligoraq Karamelo.

Të fundit