“Lulzim Basha paska letra holandeze, shkon pa viza”,  fakti që hedh poshtë deklaratën e Saimir Kodrës

“Lulzim Basha paska letra holandeze, shkon pa viza”, kështu u shpreh moderatori Saimir Kodra mbrëmë në emisionin Stop, teksa foli për votimin në parlamentin  e Holandës për vendosjen e vizave me Shqipërinë.

Mirëpo, Lulzim Basha nuk mund të ketë dy shtetësi, pasi Holanda nuk e lejon diçka të tillë.

Nëse Lulzim Basha do të kishte dokumenta të një shteti si Holanda, nuk mund të kishte shtetësinë shqiptare pasi Holanda nuk e lejon dyshtetësinë. Për pasojë as nuk do të votonte dot në asnjë palë zgjedhje, jo më të ketë kandiduar, zgjedhur deputet dhe kryetar bashkie në Republikën e Shqipërisë.