Ndryshimet në qeveri, Meta takim ‘kokë më kokë’ me Berishën

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka zhvilluar një takim me ish-kryeministrin Sali Berisha.

Ky takim mes Metës dhe Berishës vjen ndërkohë që paralelisht po zhvillohet takimi Rama-Basha në Pallatin e Kongreseve nga ku po detajohen ndryshimet në kabinetin qeveritar.

Ende nuk dihen detaje nga takimi Meta-Berisha, por bëhet me dije se ky takim zgjati rreth 30 minuta dhe i pranishëm ka qenë edhe kreu i PR, Fatmir Mediu.