“Nuk na tremb dot, jemi me mijëra”, studentët i përgjigjen kryeministrit pas procedimit penal

“Nëse emri im nuk do të jetë te lista e procedimeve, do të ndihem i fyer”, deklaroi një studentet përpara Kryeministrisë.

Studentët që protestojnë sot në ditën e tetë kundër tarifave të larta në universitete kanë theksuar se nuk ndihen të frikësuar nga vendimi i fundit i Policisë Shtetit.

“Nuk na tremb dot, ne jemi me mijëra”, u shprehën studentët, duke paralajmëruar vijimin e protestës deri në realizimin e kërkesave.

Nga Robert Aliaj te Edmond Tupja, kush janë 25 protestuesit që ka proceduar policia; Mes tyre edhe Estela Nazarko

France 24 dhe Daily Mail raportojnë për protestën e studentëve në Tiranë