Flash News

KRYESORE

‘Operacioni nuk ndalet’/ Rama jep paralajmërimin e prerë për…

Kryeministri Edi Rama ka thënë sot se operacioni anti-informalitet nuk do të ndalet dhe ka paralajmëruar se për abuzuesit do të ketë zero tolerancë, mbi të cilët do të veprojë vetëm ligji.

Në një postim në facebook, Rama shkruan se vetem gjate nates jane kontrolluar 130 pika tregtimi të karburantit, nderkohe qe gjate fillimit te operacionit antiinformalitet “janë bllokuar nga ana e Inspektoratit Shtetëror Teknik dhe Industrial afro 10 mijë ton karburant”.

Ditari politik

Të fundit