Pas divorcit nga bashkëshorti, Miley Cyrus ndahet edhe nga e dashura

Miley Cyrus i ka dhënë fund lidhjes me aktoren Kaitlynn Carter. Sipas medias rozë ‘People’ këngëtarja 26 vjeçare është ndarë nga partnerja me të cilën u lidh pas divorcit me aktorin Liam Hemsworth oas 8 muajsh martesë.

 “Ato kanë qenë mike gjithmonë dhe janë aty për njëra-tjetrën”, tha burimi për ‘People’ që po ashtu shton se ato thjesht nuk janë më një një lidhje romantike.

Miley dhe Kaitlynn u lidhën në gusht kur ishim me pushime në Itali. Disa poza ku ato shfaqeshin duke u puthur qarkulluan nëpër mediat rozë dhe bënë shumë bujë.