Flash News

KRYESORE

Përplasja në emision për Skënderbeun, Zeqo-Jazexhiut: Mercenar fetar. Teologu: Kam më shumë shokë se ty

Përplasja në emision për Skënderbeun, Zeqo-Jazexhiut:

Çështja e mbulimit të Skënderbeut, gjatë faljes së besimtarëve myslimanë, në sheshin “Skënderbej”, ka sjellë një debat të ashpër mbrëmjen e së hënës në emisionin ‘Dritare’ në Vizion Plus.

Studiuesi Moikom Zeqo është përplasur me teologun Olsi Jazexhi dhe debati mes tyre ka përfunduar në ofendime. Zeqo tha se e kanë kërcënuar, ndërsa Jazexhi e ka quajtur Zeqon mitoman, pasi sipas tij ai bëhet ekstremist nacionalist dhe nuk pranon debatin. Zeqo iu kthye duke e quajtur “një hiç” dhe një “mercenar fetar”.

“Kam më shumë shokë se ty”, replikoi Jazexhi me Zeqon, por drejtuesja emisionit Rudina Xhunga e ndërpreu debatin.

 

Ditari politik

Të fundit