Pjesët e para: Tirana me marsh të pestë, Nwaubeze nderon Laçin

U mbyllën pjesët e para të tre ndeshjeve të Kategorisë Superiore. Tirana po fiton 0-2 ndaj Luftëtari me anë të golave të Torassa-s dhe Ngoo-së. Batha humbi një penallti në minutën e 26-të. Vendasit janë me 10 lojtarë, pasi Prikas doli me të kuqe.

Në Laç vendasit po fitojnë 1-0 ndaj Vllaznisë. Kurbinasit shënuan me të zakonshmin Nwabueze.

Bylisi mundohet shumë me Teutën të realizojë, në një ndeshje të hapur dhe me raste. Gjithsesi në Ballsh nuk u realizua asnjë gol.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 10
E diel, më 27 tetor, ora 13:00
Luftëtari-Tirana 0-2
Shënues: Torassa 27′, Ngoo 45′
Bylis-Teuta 0-0
Laçi-Vllaznia 1-0
Shënues: Nwabueze 39′